Се сретнале Трпе и Киоко

14.07.2020 11:46
!Виц икона

Се сретнале Трпе и Киоко на железничка станица во Скопје и почнале разговор.

За мене, рекол Киоко, на прво место е Јапонија, на второ е моето семејство, а на трето она што го работам.

Трпе се замислил и рекол: „За мене прво е работата, па фамилијата, а Јапонија на крај.“

via Будимка Поповска

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото