Природа и уметност

02.12.20 14:15

„Mural Art Project“, организација што патува низ светот и бара инспиративни локации за да ги документира делата на уметници од светски ранг кои се вклопуваат во природната околина, го покани уметникот од Лос Анџелес, Грегори Сиф (Gregory Siff) кој се инспирарал од местото Бел рок во Аризона.

Краткото видео го прикажува создавањето на делото на Сиф, насловено „Sky Lines“.

Извор: thisiscolossal.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото