Рецентрализација на известувањето

09.04.2018 22:22
Рецентрализација на известувањето

 

Видео компилација од локални телевизиски презентери која се шири вирално, предизвика нова загриженост во САД. Станува збор за начинот на кој Sinclair Broadcast Group, најдоминантниот сопственик на локални телевизиски станици во земјата, емитуваше вести што прозвучеа како централизирана про-Трамп пропаганда, мешајќи го известувањето со конзервативни, партиско-политички мислења.

 Извор: usatoday.com

 

Слични содржини

Свет / Технологија / Око

ОкоБоли главаВицФото