Ајде да го потсетиме Христијан Мицкоски како неговата ВМРО - ДПМНЕ владееше 11 години

16.07.2019 12:15
Ајде да го потсетиме Христијан Мицкоски како неговата ВМРО - ДПМНЕ владееше 11 години

Тепани студенти, тепаа пратеници, крвавиот 27 април 2017,  прислушкување на 20.000 граѓани.

-Тепани студенти
-Тепаа пратеници
-Тепани стечајци
-Крвавиот 27-ми април 2017
-Прислушкување на 20.000 граѓани
-Афера „Сведмилк“
-„Скопје 2014“ - криминал од 600 милиони евра
-Убиен Мартин Нешковски
-2.000 доктори специјалисти ја напуштиле Македонија
-Убиени 8 полицајци во Диво Насеље
-Мицкоски гради 5 хидроцентрали вредни 10 милиони евра
-Изградба на партиско седиште/штаб вреден 60.000.000 евра
-Апсења на новинари
-Неразјаснета сообраќајка на Никола Младенов
-Смртта на Тамара
-Мерцедес од 600.000 евра
-Незаконско купување плацови на Водно
-Намален кредитниот рејтинг на Македонија поради корупција
-Секој трет образован ја напуштил Македонија
-130.000 граѓани на Македонија стекнале бугарски пасош
-Надворешен дол од 5,5 милијарди евра
-Во 2016г, 66 милиони евра во буџетот собрани од казни за граѓани и фирми
-200.000 жени оставени без матичен гинеколог
-ВМРО ДПМНЕ стана најбогата партија во Европа со имот од 60 милиони евра
-Рекордери по смртноста на новороденчиња во Европа
-Масовна партизација на администрацијата
-Најниски инвестиции во регионот(ни трага ни глас од најавените 8 милијарди евра)
-Зголемување на цената на струјата и укинување на ефтината тарифа
-Руинирани студентски домови
-Иселени повеќе од 600.000 граѓани
-август 2012 година - рекордна цена од 90 денари на ЕУРОСУПЕР БС-95
-Носење гласачи од Пустец
-Фалсификување на патни исправи пред изборите во 2013 година
-Договараа судии по телефон од тефтерчето на Гоца
-Тајно преговараа за името
-Нарачуваа судски одлуки
-Бараа провизија од Кинезите во висина од 17 милиони евра
-Воведоа екстерно
-Ја партизираа МТВ
-Потрошија 50 милиони евра за државни реклами и роуд шоа
-Амнестираа Хашки случаи
-За 1 ден потрошија 1 милион евра за набавка на 2 LED телевизори
-Субрата Рој
-„СГС“ на Мијалков ги доби сите државни тендери
-„Медиумска метастаза“ - за 3 години Сител, Канал 5, Алфа, ТВ Нова добиле 30 милиони евра за рекламирање на ВМРО ДПМНЕ
-Афера „Јапонска помош“ - Груевски и Ѕинго оставија 100.000 граѓани без чиста вода за пиење
-Афера „Талир“ - Груевски преку ВМРО ДПМНЕ испрал 4.9 милиони евра.
Ова е само дел од „успешното“ владеење на Мицкоски, Груевски и ДПМНЕ.
НИКОГАШ ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ!
За ова МОРА ДА ИМА ОДГОВОРНОСТ!

Слика: Свирачиња

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото