Македонскиот модел

13.11.2020 10:51
!Виц икона

Постојат три модели за справување со короната. 1. Шведскиот: сѐ останува отворено, некои луѓе се заразуваат; 2. Кинескиот: сѐ се затвора, никој не се заразува; 3. Македонскиот; сите се заразуваат, а потоа сѐ се затвора.

via Ѕвездан Георгиевски

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото