„Замисли да фати“

08.03.2021 09:43
!Виц икона

Седи човек покрај езеро и фрла во него кисело млеко. Поминува човек и му вели:

- Џабе го потквасуваш, не фаќа, тоа е вода.

- Знам – одговара човекот – ама, па, замисли да фати!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото