Мујо пред гранап

07.01.2022 09:36
!Виц икона

Суљо поминувал по улица и го здогледал Мујо како седи пред гранап.

„Што правиш, пријателе, седиш и мислиш?“, прашал Суљо.

„Јок, само седам“, спокојно одговорил Мујо.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото