Ја побарал за жирант на концерт на Владо Јаневски

01.09.2014 09:26
Ја побарал за жирант на концерт на Владо Јаневски

Скопје, 1 септември 2014

На завчерашниот концерт на Владо Јаневски во Хераклеја, битолчанецот Горан Ѓоргиевски пред многубројната публика ја побарал својата пријателка и колешка Марија Крстевска за жирант.

Откако таа кажала ДА, публиката им честитала со голем аплауз.

Горан ја побарал Марија за жирант за станбен кредит додека Владо Јаневски ја пеел песната „Што и да е ќе помине”.

„Сето ова се случи брзо и многу неочекувано за мене, уште сум во неверица. Но, среќна сум што можам да му помогнам на Горан во неговите планови за убава иднина“, напишала Марија на својот Фејзбук профил.

Извор: brejking.net

Слични содржини

Пара вести

ОкоБоли главаВицФото