5 мај 2015-2016

05.05.2016 12:13
5 мај 2015-2016

Помина една година од 5 мај, денот кога по објавувањето на една од најшокантните „бомби“ на опозицијата, во врска со убиството на Мартин Нешкоски, граѓаните протестираа масовно и жестоко.

Протестите ескалираа, а полицијата употреби прекумерна сила, апсеше ненасилни демонстранти, претепуваше луѓе кои не пружаа отпор... Ќе остане запаметен и „славниот“ упад во читалната на градската библиотека „Браќа Миладиновци“. 

Потсетуваме на дел од бомбите кои ги згрозија и разбеснеа граѓаните на 5 мај 2015.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото