Најдобрите фотографии од архитектура за 2018

10.11.18 01:31

Седмото издание на Наградите за најдобра фотографија од архитектурата 2018, кои се сметаат за најпрестижно натпреварување во оваа индустрија, има рекорден број на пријавени фотографии и фотографи.

Финалистите се поделени во четири категории – екстериер, ентериер, чувство за простор и објекти во употреба, а фотографиите ќе бидат изложени на Светскиот фестивал на архитектурата кој ќе се одржи од 28 до 30 ноември во Амстердам. Посетителите на фестивалот ќе можат да гласаат за севкупниот победник, кој ќе биде прогласен на 30-ти ноември.

Во продолжение ви пренесуваме дел од фотографиите кои се најдоа меѓу финалистите на натпреварот.

 Извор: https://www.photocrowd.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото