Уште 5 дена!

14.06.16 13:33

Демонстрантите од Шарената револуција вчера пред Уставниот суд со боја испишаа голема петка, потсетувајќи дека остануваат уште пет дена до исполнување на нивните барања.

Околу бројот пет со боја беше напишано „СЈО е уставно“, како потсетување дека Уставниот суд треба да се произнесе за уставноста на Специјалното јавно обвинителство, едно од неколкуте барања на Шарената револуција.

Подолу можете да погледнете кратко видео од оваа акција.

Извор: Збогум Никола

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото