Баш дно под дното!

23.07.2010 13:21
Баш дно под дното!

Баш дно под дното! Забеганоста на антиквизаторите како да нема граници! Фолклорен фестивал прекрстиле во „Александар Македонски“; почнува на неговиот роденден, а се игра некаков античко-македонски фолклор. Сè е спонзорирано, разбира се, од Министерството за култура и антиквизација.

 

Koj mu e kriv na ace sto e

Koj mu e kriv na ace sto e makedonski...

bog da cuva i da brani! 10

bog da cuva i da brani!
10 godini ne sum vo drzavata, i opa vidi, falanga tancuva na slavjanska muzika!

Слични содржини

Општество / Свет

ОкоБоли главаВицФото