Пин-ап таксисти 2018

13.12.17 05:40

Петта година по ред, њујоршките таксисти позираа за календар во пин-ап стил.

Календарот за 2018 година е обмислен од Филип Киркман и Шенон МекЛафлин и има хуманитарен карактер - сите собрани средства ќе бидат донирани на организацијата University Settlement, организација која ги поддржува имигрантските семејства и им помага да дојдат до образование.

Извор: nyctaxicalendar.com

Слични содржини

Филм / Око / Историја
Свет / Уметност / Око

ОкоБоли главаВицФото