Сончеви зраци

28.11.19 13:59

Оли Келет (Oli Kellett) е британски фотограф (1983) кој дипломирал на престижниот „Central Saint Martins College of Art“ во Лондон. Пред целосно да се посвети на фотографијата се занимавал со пишување сценарија за тв реклами.

Во 2018 година ги добил наградите „Royal Academy Arts Club“ и „Royal Academy Rose Award“ за фотографија.

Сончевите зраци и градските улици се во фокусот на овие фотографии на Оли Келет.

Извор: booooooom.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото