Иго мора

24.03.2020 18:43
!Виц икона

Во школо учителот ги испрашувал Виктор Иго и Емил Зола библиски приказни:

‒ Викторе, како се викаат градовите уништени поради човечките гревови?

‒ Содома иии...

‒ И?

Се уфрлува Зола: ‒ Можам јас, можам јас?!

‒ Иго мора!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото