Промоција на сликовницата „Пргавиот зајак"

20.03.23 12:33

Во петок, 17 март, во Галеријата Метаноја се одржа промоцијата на сликовницата „Пргав зајак" од авторите Пандалф Вулкански (текст) и Будимка Поповска (илустрации).

 

Слични содржини

Графички Дизајн / Книжевност / Уметност / Око
Графички Дизајн / Книжевност / Технологија / Око

ОкоБоли главаВицФото