Скопје 2014 на ЛСД

21.06.12 14:12

Сликите на американскиот уметник Џејми Тридвел (Jaime Treadwell), кој живее и твори во Филаделфија, наликуваат на дела на уметник кој под дејство на ЛСД прошетал низ денешно Скопје и своите впечатоци ги пренел на сликарското платно.

Во насловот ви фали:

Во насловот ви фали: „Повторувам! Скопје 2014 на ЛСД!“

ОкоБоли главаВицФото