Животни на брза храна

09.11.15 12:50

Проблемот со прекумерната телесна тежина и јадењето нездрава „џанк“ храна е една од најактуелните теми на денешницата. Во ова забавно видео на Rollin' Wild, проблематиката е обработена на хумористичен начин: како би изгледал светот кога дивите животни би јаделе брза храна?

Извор: www.facebook.com/RollinWild

ОкоБоли главаВицФото