Случајот Југохром

08.07.16 12:17

Центарот за истражувачко новинарство СКУП Македонија продолжува со серијалот ОДБЛИЗУ – серија на кратки документарни филмови. Овој пат ОДБЛИЗУ се фокусира на еден од најголемите загадувачи во земјава.

Слични содржини

Екологија / Око

ОкоБоли главаВицФото