Љубов за негативците

21.10.16 12:56

Во серијата илустрации „На негативците им треба љубов“ шпанскиот уметник Начо Дијаз, кој е познат и под псевдонимот Наолито, ги сместува во поинаков контекст заколнатите непријатели од популарната култура.

Малите и лути негативци, сместени во прегратката на нивните „душмани“, изгледаат неодоливо!

Извор: www.naolito.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото