Шрек: Филмски референци

09.02.17 14:33

Еден од најпопуларните анимирани филмови во 21-от век, „Шрек“, изобилува со филмски референци. Во оваа видео компилација, наведени се паралелно сите сцени од „Шрек“ кои се инспирирани и директно реферираат на своите славни претходници: Снежана и седумте џуџиња, Убавицата и ѕверот, Пепелашка, Спајдермен, Гладијатор, Господарот на прстените...

SHREK MOVIE REFERENCES from Bora Barroso on Vimeo.

Сродна статија: Симпсонови: филмски референци

Слични содржини

Око

ОкоБоли главаВицФото