Крила и весла

10.03.17 03:39

Краток анимиран филм на латвискиот режисер Владимир Лешчиов, во кој се раскажува приказната за еден поранешен пилот кој се сеќава на својот живот - од Земјата, Небото, жената - сè што го одбележало неговиот живот при патувањето од воздушните патеки па сè до напуштената морнарска куќичка.

Spārni un airi / Wings and Oars from LUNOHOD on Vimeo.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото