A Single Life

14.07.17 14:58

„A Single Life“ е краток анимиран филм кој ја раскажува приказната за девојка што случајно добива плоча со необична моќ: функционира како временска машина. Но, кога опасната игра на патување низ времето ќе започне, не излегува според замислата...

Сценариото, режијата и анимирањето ги потпишува триото Job, Joris & Marieke. Филмот е номиниран за Оскар во 2015 година, а бил прикажуван на повеќе од 200 фестивали во светот.

A Single Life from Job, Joris & Marieke on Vimeo.

Слични содржини

Око
Око
Око
Око
Око

ОкоБоли главаВицФото