Жолта

03.08.17 10:07

Микро документарец на Себастијан Баптиста продуциран од Си-Ен-Ен, кој зборува за ефектите на жолтата боја врз човековата среќа, за видливоста на бојата како и нејзината врска со науката и религијата.

Yellow - CNN Colorscope from Sebastianbap on Vimeo.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото