Ла Линеа предупредува на дупка на патот стара 3 години

11.04.2019 13:10
Ла Линеа предупредува на дупка на патот стара 3 години

Нова урбана акција. Познатиот цртан лик, Ла Линеа се појави во Тетовско, на патот за Бањиште, за да предупреди на опасна дупка на патот која стои таму цели три години.

Иако дупката е на една од главните рекреативни пешачки патеки, досега надлежните не презеле ништо.

Активистите алармираат дека дупката постојано се шири и се заканува да го однесе целиот пат во случај на поинтензивни врнежи.

Слични содржини

Активизам / Графички Дизајн / Уметност
Активизам / Став / Живот
Активизам / Свет / Екологија
Активизам / Став / Живот

ОкоБоли главаВицФото