Плетени секојдневни предмети

04.07.19 01:57

Џесика Денс (Jessica Dance) е британска дизајнерка и уметница која работи со текстил и на секојдневните предмети им дава тактилност и топлина.

Таа ги претвора електричните апарати и разни други предмети во нивна верна копија изработена од волна.


Извор: artfucksme.com

 

Слични содржини

Око

ОкоБоли главаВицФото