Пијаница во автобус

11.08.2019 20:04
!Виц икона

Влегол пијаница во автобус и почнал да вика:

„Овие од позади сите се педери! Овие напред сите се клошари, а овие по страните и во средина се сељачишта!“

Возачот на автобусот збеснал и нагло закочил:

„Повтори што рече, пијаницо низаедна! Кој е педер, кој е сељак?!

„Епа сега више незнам!“ – рекол пијаницата. „Ти толку нагло закочи што сите се испомешаа!“

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото