Малите чудовишта - букви

01.08.20 08:45

Графичкиот дизајнер и илустратор од Лима, Хозе Ариас (Jose Arias), создаде мали бушави чудовишта, кои се во форма на букви. Серијата е насловена „Monsters Inc.“

Секоја од фигурите е во форма на буквите од азбуката и секоја си има свој карактер, а сите се симпатични. Серијата е направена како дел од поголем проект („36 Days of Type challenge“) во кој графички дизајнери и уметници треба да го претстават својот концепт на букви и бројки.

Извор: thisiscolossal.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото