Летале две чавки

30.10.2020 16:34
!Виц икона

Летале две чавки.

Едната летала на грб и се занесувала. Ѝ рекла на другата:

Тешко ми е, а не ме прашуваш ни како сум.

Другата прашала: Како си?

Првата рекла: Мори, ич не прашувај!

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото