Инстаграм во 1980-тите

11.02.14 14:40

Како би изгледало ако Инстаграм како пронајдок се појавеше во 1980-тите години? По Твитер во 1980-тите и Фејсбук во 1990-тите, еве уште една пародија која ја сместува познатата социјална мрежа за споделување фотографии во времето кога сè уште царуваа флопи-дисковите.

Извор: ufunk.net

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото