Неважечки гласачки ливчиња од изборите во Србија

18.03.2014 11:37
Неважечки гласачки ливчиња од изборите во Србија

Неважечките гласачки ливчиња често привлекуваат најголемо внимание по изборите, а овој пат граѓаните на Србија, наместо за некој од изборната листа, имаа можност да гласаат за своите омилени фудбалски клубови, Јутјуб ѕвезди и разни симпатии.

Иако ваквиот цинизам често е популарен и наидува на поздрав, особено меѓу помладата популација, логично е да се постави прашањето: како оние кои „гласаат“ на овој начин сметаат дека ќе променат нешто во земјата во која живеат? И од која позиција потоа ќе критикуваат за сето она што не им се допаѓа во општеството?

Подолу може да ги погледнете неважечките гласачки ливчиња од Србија, а на овој линк може да ја прочитате неодамна објавената статија на Окно на оваа тема.

Извор: eizbori.com

ОкоБоли главаВицФото