„Научни“ гифови

12.04.14 12:33

Иго Жермен е француски студент по математика и физика, кој паралелно со студиите, се занимава и со правење гифови, инспирирани токму од науката. Гифовите, како шо вели самиот автор, треба да ги инспирираат и поттикнат луѓето да ги преиспитаат основните работи што ги земаат здраво за готово.

Извор: www.graphonaute.fr

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото