Зошто го сакаме ГТЦ?

21.04.2015 09:47
Зошто го сакаме ГТЦ?

8 причини кои го прават ГТЦ симбол на Скопје

 „Градскиот Трговски Центар“ е едно од најзначаjните архитектонски дела, бесценето наследство на македонската модерна архитектура. Како објект претставува главен симбол на културниот и урбаниот просперитет во периодот по земјотресот. И од тогаш, до ден денес е синоним за Скопје, негов лик и препознатлив печат.

Бесплатната е-книга преземете ја на линкот подолу:

ПрилогГолемина
Zosto-go-sakam-GTC-e-book.pdf4.93 MB

Слични содржини

Активизам / Јавни Простори
Јавни Простори
Јавни Простори / Став
Активизам / Јавни Простори / Став

ОкоБоли главаВицФото