Сто години мода

20.08.15 10:26

Сумирање на модните стилови од 1915 година до денес? Да, можно е! Екипата на Mode подготви двоминутно видео во кое како со времеплов ни ги прикажува модните стилови минатиот век: од златната доба на џезот, преку моделите инспирирани од Коко Шанел, психоделичните 70-ти, па сè до денешните модни трендови.

Слични содржини

Мода / Око / Историја
Мода / Око / Историја
Мода / Технологија / Око

ОкоБоли главаВицФото