M.A.M.O.N.

03.03.17 11:18

M.A.M.O.N. (Monitor Against Mexicans Over Nationwide) е сатиричен научно-фантастичен краток филм кој низ призма на црниот хумор ги истражува можните последици од планот на Трамп за изградба на ѕид на границата со Мексико и забрана за имиграција во САД.

Оваа мрачна комедија содржи спектакуларни борби со бизарни оружја, а во неа се прикажани и бројните стереотипи за мексиканската и воопшто латиноамериканската заедница во САД.

M.A.M.O.N. - Latinos VS. Donald Trump from Aparato on Vimeo.

Слични содржини

Музика / Око
Око

ОкоБоли главаВицФото