Олимписките фаворити на Античка Македонија

13.02.2018 00:36
Олимписките фаворити на Античка Македонија

Нашата екипа во боб санкање на ЗОИ

 

Александар Дојранлиев на својот Фејсбук профил објави духовити монтажи и илустрации на кои ги прикажува спортистите-фаворити од Античка Македонија кои учествуваат на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја.

Како би изгледал наш натпреварувач во ски-скокови на ЗОИ 

Ако имавме екипа за карлинг на ЗОИ

Доколку имавме натпреварувач во дисциплината Уметничко лизгање на ЗОИ

Слични содржини

Графички Дизајн / Книжевност / Уметност
Активизам / Графички Дизајн / Уметност

ОкоБоли главаВицФото