Муралите на Мона Карон

22.11.18 04:27

Уметничката Мона Карон од Сан Франциско прави мурали во огромни димензии најчесто на различни згради низ светот.

Сака да работи исклучиво во јавни простори и вели дека нејзините дела се метафора за животот, за заздравувањето од сите неволји и болки. Нејзините мурали се исклучително специфични за местата каде што ги изработува.

 

 Извор: Bored panda

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото