Трпе на умирање

11.01.2019 12:44
!Виц икона

Трпе на умирање му вели на синот:

- Мајка ти пече баклава?

- Да, тате.

- Аман, донеси ми една.

Синот оди и се враќа без баклава:

- Не дава мама, вели дека е тоа за утре, за погреб.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото