Еротските цртежи на Zsako

18.05.11 12:06

Цртежите на Balint Zsako ни раскажуваат за современите тензии во врска со сексуалноста и човечката интима.

Нејзините дела ги опишуваат како потресувачки, провокативни, необични, сликовити, описни, и малку безобразни.

*КЛИКНИ НА СЛИКИТЕ ЗА ПОКРУПЕН SLIDESHOW

 

*КЛИКНИ НА СЛИКИТЕ ЗА ПОКРУПЕН SLIDESHOW

 

Слични содржини

Око

ОкоБоли главаВицФото