Вљубените кременадли

29.08.13 12:43

„Вљубените кременадли“ (Zamilované maso, 1992) е кратка стоп анимација од чешкиот аниматор/режисер Јан Шванкмаер, за кратката љубовна игра на две парчиња месо на една кујнска маса...

Не се препорачува за вегетаријанци!

Слични содржини

Око
Око

ОкоБоли главаВицФото