The cook, the thief and the fish...

03.05.14 12:00

Првиот анимиран проект на новооформената ДЖ ДЖ ДЖ продукција „The Cook ,the Thief and the Fish Wishes the Sid Vicious's Wishes/The Cow, the Drummer and Joe Strummer Hang the Farmer“' е кратка стоп анимација - трејлер, за (1) опседнатоста на панк иконата Сид Вишис со филмовите на Питер Гринавеј (во една пригода, како сѐ уште непознат клинец, бил на аудиција за еден нереализиран проект на Гринавеј), и за (2) еден сон кој славниот бунтовник Џо Страмер го сонувал во едно мало шкотско село и кој, во едно интервју, го спомнува како главна инспирација за албумот Give 'Em Enough Rope од Клеш.

Режија/Анимација/Звук: Вук Митевски, Владимир Лукаш

Продукција: ДЖ ДЖ ДЖ Production

THE COOK ,THE THIEF AND THE FISH WISHES THE SID VICIOUS'S WISHES/THE COW, THE DRUMMER AND JOE STRUMMER HANG THE FARMER from VUK MITEVSKI on Vimeo.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото