Што сака Хитлер?

09.05.14 11:09

По повод 9 мај, Денот на победата над фашизмот, претставуваме кратка компилација на сцени од советски антинацистички цртани филмови во продукција на Сојузмултфилм. Компилацијата содржи одломки од цртаните филмови „Што сака Хитлер“, „Да ги победиме фашистичките пирати“, „Напад на непријателот на фронтот и дома“ и „Моќно ракување“.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото