Гифови на улица

06.08.14 12:21

Членовите на арт дуото In Return во својот последен проект „Gifs go wild“ ја доведоа уметноста на гиф-анимацијата на едно друго ниво - во сферата на јавната уметност.

Двајцата артисти одлучиле да постават врамени дисплеи со своите омилени автори на гифови на улиците на Лондон, што претставува еден прилично необичен украс на јавниот простор во градовите.

Во видеото подолу можете да ги погледнете позитивните реакции на изненадените лондончани.

GIFS GO WILD from In Return on Vimeo.

Извор: www.in-return.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото