Журка пред ГТЦ

18.04.15 08:54

Како во старите добри времиња, на музика по избор на Драган Б. Костиќ, скопјани вчера се забавуваа пред ГТЦ. Ова беше само уште еден од серијата настани за спас на Градскиот трговски центар, пред референдумот за зачувување на неговиот оригинален изглед, кој ќе се одржи на 26 април.

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото