Шарен роуд-трип

09.05.16 02:10

За потребите за снимање на спотот за песната „Земјо жмрофска“, која оригинално ја изведе Белизе Бенд, триото Една јуЖна (Ана, Милена, Јане + снимателот), за 5 дена помина повеќе од 2 500 километри!

Шарениот роуд-трип се одвиваше на релација: Прилеп-Крагуевац-Вишеград-Сараево-Мостар-Сплит-Загреб-Нови Сад-Белград-Прилеп.

Извор: ribaro.mk

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото