Arthur Moon - Wind Up

06.06.16 00:39

Wind Up е песна на секстетот Arthur Moon од Бруклин, од новиот албум Our Head. Видеото е дело на Џонс, синхронизираниот ноар танц во кореографија на Еви Алисон, а вокалот на Лора Ашвуд.

Sorry, you need to install flash to see this content.

 

Слични содржини

Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови

ОкоБоли главаВицФото