Совети за младиот уметник

11.04.17 10:31

Анимирано видео на Даниела Шуман, кое претставува збирка од совети од разни уметници и писатели од светот, упатени од младите уметници.

„Обиди се создадеш нешто на кое е забавно да се работи, да се забавуваш, но тоа да е вистинска, а не мастурбаторска забава“, гласи еден од советите.

Advice to the Young Artist from daniella shuhman on Vimeo.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото