Томислав Георгиев - Фотографии

31.12.2018 13:07
Томислав Георгиев Фотографии

Пренесуваме четириесет извонредни фотографии од Томислав Георгиев, како мала рекапитулација на 2018. Среќна 2019!

Томислав Георгиев е фоторепортер на „Фокус“. Будно ги следи политичките, културните и социјалните случувања во земјава. Добитник е на повеќе награди, меѓу кои и годинешнава „Жан Моне“, за најдобра репортерска фотографија.

Фотографии: Томислав Георгиев

Слични содржини

Јавни Простори / Фотографија
Јавни Простори / Фотографија / Живот
Фотографија
Фотографија / Уметност / Историја

ОкоБоли главаВицФото