И ова е Скопје

06.07.17 17:53

Во строгиот центар на Скопје беа потрошени стотици милиони евра за бизарниот и криминален проект „Скопје 2014“. И повторно, дeлови од центарот на главниот град изгледаат како вистинска руина.

Во својата серија фотографии објавена на порталот Порта 3, Киро Попов ја доловува сликата на Скопје која ја нема на промотивните спотови.

ОкоБоли главаВицФото