Ретро постери со Дејвид Боуви

09.01.20 10:14

Еден од најголемите уметници во областа на популарната музика, Дејвид Боуви почина на 10 јануари, 2016 година.

По тој повод, македонскиот уметник и графички дизајнер, Зоран Кардула изработи постери со Боуви во ретро советски стил.

Извор: behnce.ne

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото